Olimpiskais Centrs

BASEINS&SPA

LEDUS HALLE

MANĒŽA

STADIONI

ATPŪTAS BĀZE

Tenisa halle

Dalībai 'Liepājas spēks 2017' pulcējas pasaules līmeņa atlēti

Dalībai 'Liepājas spēks 2017' pulcējas pasaules līmeņa atlēti

Sestdien, 8. aprīlī, Liepājas Olimpiskā centra Arēnā uz sacensībām un paraugdemonstrējumiem pulcēsies CrossFit un ielu vingrošanas disciplīnu pasaules līmeņa atlēti. Dinamiskākajās sacensībās Liepājā savu dalību apstiprinājuši 86 CrossFit atlēti un vairāk kā 60 ielu vingrotāji, kuru vidū ir arī divkārtējais pasaules kausa uzvarētājs Daniels Laizāns, pieci vadošie Lietuvas sportisti, kā arī Izraēlas čempions Dan Rosenberg. Pasākumu vadīs un balvas atraktīvākajiem līdzjutējiem pasniegs Rihards Mickēvičs un Māris Šlēziņš, kas ir viens no ielu vingrošanas kustības aizsācējiem Latvijā.

Ceturtās spēka, izturības un ātruma sacensības „Liepājas spēks 2017” būs aizraujošs pasākums arī līdzjutējiem, jo šogad organizatori papildinājuši pieejamās disciplīnas, pulcējuši iespaidīgu sportistu sastāvu, gan treniņu sistēmas “CrossFit”, gan ielu vingrošanas disciplīnās. Skatītājiem interesantās “Crossfit” cīņas noritēs vīriešu, sieviešu un komandu vērtējumā. Savukārt ielu vingrotāji savas spējas skatītāju ovāciju pavadījumā demonstrēs “Burpee”, “Pull-up trepe”, “Hand Stand”, “Push-up king”, “Freestyle”, “Plank”, “Muscle up” disciplīnās. Kā norāda organizatori, tad šī gada “noslēpuma atslēga”, lai “Liepājas spēka” atlēti tiktu pie uzvarām, būs izpildījumu skaits un ātrums.
 

“Lai gan tieši “Liepājas spēkam” īpašu programmu negatavoju, tomēr esmu pārliecināts, ka Liepājas skatītājus man izdosies pārsteigt. Ikdienas treniņos gan nostiprinu esošos vingrinājumus un trikus, gan mācos jaunus, taču īslaicīgi pirms sacensībām cenšos kārtīgi noslīpēt to, ko jau māku, un nejaukt galvu ar jaunām lietām,” norāda pagājušā gada decembra Pekinas Pasaules kausa ielu vingrošanā superfināla uzvarētājs Daniels Laizāns, kurš priecēs “Liepājas spēks 2017” skatītājus, gatavojoties savām nākošajām uzvarām starptautiskā arēnā. “Gada laikā piedalos aptuveni četrās līdz piecās nopietnās sacensībās. Godīgi sakot, ja tā paskatos atpakaļ, tad pārsvarā visās līdz šim lielākajās ielu vingrošanas sacensībās esmu jau piedalījies, tāpēc šogad mans mērķis ir uzvarēt WSWCF (World Street Workout and Calisthenics Federation) pasaules čempionātā ielu vingrošanā, jo līdz šim esmu bijis gan trešais, gan otrais. Ir pienācis laiks, tā teikt, "nobliezt" uz maksimumu!”
 

Arī 2016. gada Izraēlas čempions ielu vingrošanā Dan Rosenberg komentē savu gatavošanās procesu sacensībām: “Pamatā trenējos ikkatru otro dienu, izpildot “Freestyle” disciplīnas elementus, kurus uzreiz pēc tam prātīgi atkārtoju ar noteiktu reižu skaitu un vairākiem piegājieniem, bet aptuveni vienu līdz divas nedēļas pirms sacensībām nostiprinu tikai sacensībās paredzētos vingrinājumus. Gada laikā man nemaz nav tik daudz nacionāla līmeņa sacensību. Šogad plānota dalība Izraēlas, Krievijas un Spānijas čempionātos.” Piesardzīgi sportists arī norāda: “Šo un to īpašu esmu arī sagatavojis Liepājai!”
 

Sacensības un paraugdemonstrējumi ir jāredz, lai pašam rastos vēlme iespaidīgos vingrinājumus atkārtot un demonstrēt citiem. “Arī es pirmo reizi ielu vingrotājus manīju šovā "Latvijas zelta talanti". Tas, ko puiši rādīja, mani ļoti iedvesmoja, taču biju pārāk kautrīgs, lai saņemtos aiziet uz pirmo treniņu, tomēr mamma mani pierunāja pamēģināt. Tā mana karjera sākās,” atklāj Latvijas labākais ielu vingrotājs Daniels Laizāns. “Tāpēc aicinu ikvienu nākt uz pasākumu Liepājas Olimpiskā centra Arēnā 8. aprīlī, lai iedvesmotos. Treniņos nav jātiecas uz sacensībām vai rekordiem - var vingrot priekš sevis, lai uzlabotu savu fizisko formu, padarītu savu ķermeni veselīgāku, svaigāku, spēcīgāku un izskatīgāku. Garantēju, ka tad pašsajūta un lepnums pašam par sevi jūtami uzlabosies.”


Uzziņai:

“Liepājas spēks” tiek organizēts sadarbojoties Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldei ar sporta klubu „CF Liepāja” un Liepājas ielu vingrotājiem.

Organizatori aicina līdzjutējus skatīt sacensību “Liepājas spēks 2017” veicamos uzdevumus un pilnu sacensību programmu nolikumā mājaslapas cfliepaja.lv sadaļā “Sacensības”, kā arī ielu vingrotāju Facebook lapā “Workout Generation” (@fitnessdiaryLV). Aktuālākā sacensību informācija publicēta arī Facebook pasākuma ierakstā „Liepājas spēks 2017”.
 

Saīsinātā sacensību programma:

8:30 – 10:00 Dalībnieku atzīmēšanās, reģistrācija vietā, iesildīšanās un gatavošanās sacensībām
10:00 Sacensības
16:00 – 16:30 Laureātu apbalvošana, autogrāfi, fotografēšanās

Foto: Sense Media


Mārtiņš Kirma
Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes
ārējo sakaru speciālists

 

Atpakaļ