Olimpiskais Centrs

BASEINS&SPA

LEDUS HALLE

MANĒŽA

STADIONI

ATPŪTAS BĀZE

Tenisa halle

Liepājā atklās iedvesmojošu fotoizstādi 'Tu esi. Tu vari. Rio'

Liepājā atklās iedvesmojošu fotoizstādi 'Tu esi. Tu vari. Rio'

Trešdien, 3. maijā, plkst. 16:00 ikviens interesents ir aicināts uz sporta fotogrāfa Jura Bērziņa-Soma fotoizstādes “Tu esi. Tu vari. Rio” atklāšanu Liepājas Olimpiskajā centrā, Brīvības ielā 39. Fotogrāfijās atspoguļotas Latvijas sportistu gaitas Vasaras paralimpiskajās spēlēs Riodeženeiro. Izstādi organizē Latvijas Paralimpiskā komiteja un banka Citadele.

Atklāšanas pasākumā ikvienam būs iespēja tikties RIO paralimpisko spēļu bronzas medaļnieku lodes grūšanā, kurzemnieku Edgaru Bergu. Izstādes atklāšanā piedalīsies bankas Citadele Liepājas filiāles pārvaldnieks Toms Stārosts,
Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis, Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvaldes Vadītājs Artis Lagzdiņš un foto darbu meistars, dzimis un audzis liepājnieks Juris Bērziņš-Soms, kuram šī būs patīkama atgriešanās ar jaunu izstādi Liepājā.
 

Fotogrāfs Juris Bērziņš-Soms stāsta, ka pirms četriem gadiem Liepājā izstādīti viņa darbi no Londonas paralimpiskajām spēlēm un tagad liepājniekiem būs iespēja apskatīt jaunākos darbus par paralimpiešu gaitām RIO. “Šī ir iedvesmas izstāde. Tā dod spēkus tiem, kuriem ir veselības sarežģījumi, savukārt veselajiem tā atgādina, ka cilvēka spējām nav robežu. Paralimpiešu sasniegumi un uzstādītie rezultāti ir pārsteidzoši, pat neticami. Viņu spējas liek jaunus sasniegumus gūt arī veselajiem,” tā par izstādi Juris Bērziņš-Soms. To, ka 40 lielizmēra fotogrāfijas spēj dot spēkus un iedvesmu, darbu autors pārliecinājies jau Rīgā, Smiltenē, Cēsīs, Daugavpilī un Ventspilī, kur izstāde bija apskatāma līdz šim.

Bankas Citadele Liepājas filiāles pārvaldnieks Toms Stārosts saka: “Ticam, ka ar saviem sasniegumiem paralimpieši iedvesmo arī citus, tieši tāpat to dara arī Jura Bērziņa-Soma izteiksmīgās fotogrāfijas. Šie darbi ikvienu mudina palūkoties uz savu ikdienu, izvērtēt, cik daudz no tā, ko varam, mēs darām, bet cik daudz ir tas, kas rutīnas, gribasspēka trūkuma vai baiļu dēļ paliek nepaveikts. Lai šeit Liepājā un tālāk, ceļojot pa visu Latviju, izstāde kļūst par iedvesmu uzdrīkstēties un spilgtu atgādinājumu "Tu esi. Tu vari."”
 

"Prieks, ka fotogrāfs turpina iesākto darbu un seko līdzi sportistu gaitām. Fotogrāfijās redzamās emocijas lieliski parāda, ka šī ir Jura Bērziņa - Soma sirdslieta. Ikvienam, kuram sports ir tuvs un ik viens, kurš prot novērtēt sportistu ieguldīto darbu, iesaku apmeklēt izstādi. Izstādes apmeklētājs noteikti tajā var atrast motivāciju katru dienu paveikt ko īpašu, kaut ko vārāk kā vakar" aicinot uz foto izstādi, saka Mārtiņš Sīlis Liepājas Olimpiskā centra Mārketinga vadītājs.
 

Juris Bērziņš-Soms ir sporta fotogrāfs kopš 1966. gada un pirmais Latvijā, kurš fotogrāfijās fiksējis paralimpiskās spēles.
 

Paralimpiskajās spēlēs RIO piedalījās 11 Latvijas sportisti, kuri startēja sešos sporta veidos. 160 valstu 4350 sportistu konkurencē Latvijai izdevās izcīnīt četras medaļas – divas zelta un divas bronzas. Par čempioniem kļuva Aigars Apinis diska mešanā un Diāna Dadzīte šķēpa mešanā, kura izcīnīja arī bronzu diska mešanā. Bronzas medaļu lodes grūšanā ieguva Edgars Bergs.
 

Izstādi organizē Latvijas Paralimpiskā komiteja un banka Citadele, kura jau 2012. gadā uzsāka atbalsta kustību Latvijas paralimpiešiem “Tu esi. Tu vari.”, lai veicinātu paralimpiskā sporta attīstību Latvijā un sportam piesaistītu arvien jaunus cilvēkus ar invaliditāti. Arī šī izstāde organizēta ar mērķi mainīt sabiedrības attieksmi pret cilvēkiem ar ierobežotām iespējām, jo visi mēs esam vienādi, kaut arī dažādi.
 


Baiba Ābelniece
Banka Citadele
ārējās komunikācijas vadītāja

 

Atpakaļ