Olimpiskais Centrs

BASEINS&SPA

LEDUS HALLE

MANĒŽA

STADIONI

ATPŪTAS BĀZE

Tenisa halle

'Oskara Transports' kļūst par pilsētas čempioniem basketbolā

'Oskara Transports' kļūst par pilsētas čempioniem basketbolā

Sestdien, 11. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās izšķirošās spēles par medaļām Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Vairāku gadu neveiksmes finālos beidzot pārtrauca “Oskara Transports” basketbolisti, kuriem pirmo reizi izdevās kļūt par pilsētas basketbola čempioniem, finālā pārspējot “LPPP/Nīca” komandu.

Šā gada čempionātā kopumā startēja 10 komandas, kuras savas cīņas aizvadīja divās divīzijās. Pirmajā jeb spēcīgākajā divīzijā startēja “LPPP/Nīca”, “Oskara Transports”, “Ģeodēzists”, “Liepājas Universitāte” un “Lesjofors” komandas. Savukārt 2.divīzijā piedalījās TK “Oga”, “Pāvilostas novads”, “LSSS”, “LPPP 2” un “LSSS 2”.

Kā pirmie savas cīņas sestdienas rītā uzsāka 2.divīzijas bronzas pretendenti – TK “Oga” un “Pāvilostas novads”. Pusfinālos Ogas basketbolistiem trijās spēlēs nācās atzīt “LPPP 2” komandas pārākumu. Savukārt “Pāvilostas novads” komandai divās spēlēs pārliecinošas neveiksmes pret regulārā čempionāta uzvarētājiem “LSSS”. Spēle kopumā aizritēja ļoti līdzīgi un uzvarētāju liktenis izšķīrās pēdējās minūtēs, kur nedaudz veiksmīgāki izrādījās TK “Oga” basketbolisti ar rezultātu 65:62, tādējādi izcīnot 3.vietu un apstiprinot regulārā čempionāta vietas statusu. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 17 gūtajiem punktiem bija Dāvis Dzērve. Savukārt “Pāvilostas novads” rindās kārtējo spēli pēc kārtas rezultatīvāko sniegumu nodemonstrēja komandas līderis Kaspars Kviesis, kurš šoreiz izcēlās ar 29 gūtajiem punktiem.

Uzreiz pēc spēles par 3.vietu laukumā devās abi 2.divīzijas finālisti – “LSSS” un “LPPP 2” basketbolisti. Regulārajā čempionātā visās trijās abu komandu savstarpējās spēlēs uzvaras izcīnīja “LSSS” audzēkņi, taču “Policijas” basketbolisti bija apņēmības pilni lauzt šo sēriju tieši fināla spēlē. Pirmais puslaiks par to neliecināja, jo gados jaunākie sporta spēļu skolas audzēkņi bija iekrājuši 13 punktu vadību (42:29) un diktēja notikumus laukumā. Taču sākoties otrajai spēles daļai pamazām rezultāta starpība sāka sarukt un kā vēlāk izrādījās, mača liktenis izšķīrās pēdējās sekundēs. Nedaudz vairāk veiksmes šoreiz uzsmaidīja “LPPP 2” basketbolistiem, kuriem izdevās lauzt mača gaitu un izcīnīt šo tik svarīgo čempiona titulu ar rezultātu 77:73. Otrās divīzijas čempionu sastāvā rezultatīvākais ar 19 gūtajiem punktiem bija Imants Auznieks, bet 17 punktus pievienoja Artis Zvirbulis. Savukārt “LSSS” komandu no zaudējuma neglāba arī Kārļa Mickāna 21 gūtais punkts.

Uzreiz pēc 2.divīzijas fināla spēles notika arī apbalvošanas ceremonija, kurā suminātas tika ne tikai labākās komandas, bet arī čempionāta vērtīgākie spēlētāji jeb simboliskais piecinieks. Otrās divīzijas ietvaros par tiem kļuva Edgars Kaspars no „LPPP 2”, Markuss Gūža un Kārlis Mickāns no „LSSS”, Kaspars Kviesis no „Pāvilostas novads”, kā arī Kristiāns Rāts no „LSSS 2” vienības.

Sestdienas pēcpusdienā bija pienākusi kārta arī 1.divīzijas spēcīgākajām komandām un kā pirmie laukumā devās 1.divīzijas bronzas pretendenti – “Ģeodēzists” un “Liepājas Universitāte”. Vēl pirms pēdējām 10 minūtēm mērniekiem uz rezultāta tablo piederēja 10 punktu vadība (65:55), toties pēdējās 10 minūtēs gūtie 7 punkti atņēma cerības nosargāt uzvaru un “Liepājas Universitāte” burtiski izrāva bronzas medaļas “Ģeodēzists” komandai no kakliem, tādējādi pirmo reizi iekļūstot starp labākajām trijām komandām. Galarezultāts 77:72. Uzvarētājiem lauvas tiesu punktus šajā pēcpusdienā guva komandas līderis Dāvis Silenieks, kurš pretinieku grozā salādēja 28 punktus, bet ar 11 punktiem izcēlās Rolands Silnieks. Savukārt “Ģeodēzists” rindās ar 19 gūtajiem punktiem glābējs nebija arī Arvis Jančauskis.

Visu beidzot kārta bija pienākusi šī čempionāta saldajam ēdienam jeb 1.divīzijas finālam, kur jau otro gadu pēc kārtas spēkiem mērojās “Oskara Transports” un “LPPP/Nīca”” komandas. Kā jau tas bija gaidāms, spēle ritēja punkts punktā un vadības maiņa spēlē notika ne vienu reizi vien. Pēdējās 10 minūtes sākās pie neizšķirta rezultāta (51:51), taču tad vadības grožus sāka pārņemt regulārā čempionāta uzvarētāji “Oskara Transports”, kuri visu beidzot bija nobrieduši lauzt savu neveiksmju sēriju finālos, jo komandai pēdējos gados ir nācies samierināties tikai un vienīgi ar vicečempiona statusu. Šoreiz pacietība atmaksājās un beidzot veiksme arī uzsmaidīja “Oskara Transports” vīriem, kuri izcīnīja laimīgu un pelnītu uzvaru ne tikai šajā spēlē ar rezultātu 73:67, bet kopumā arī visā 2017. gada čempionātā. Uzvarētājiem labākais šajā mačā ar 23 gūtajiem punktiem bija Andis Zariņš, bet 21 gūto punktu pievienoja simboliskā piecinieka spēlētājs Niks Lagzdiņš. Savukārt “LPPP/Nīca” komandā nepalīdzēja arī Vaira Pusaudža un Toma Leitera 17 un 16 gūtie punkti.

Līdzīgi kā 2.divīzijas ietvaros, arī šoreiz pēc fināla spēlēm notika apbalvošanas ceremonija ne tikai komandām, bet arī individuāli spēcīgākajiem čempionāta spēlētājiem jeb simboliskajam pieciniekam. Par 1.divīzijas labākajiem šī gada spēlētājiem tika atzīti Mārtiņš Kravčenko un Klāvs Ansons no “LPPP/Nīca”, Niks Lagzdiņš no “Oskara Transports”, Dāvis Silenieks no “Liepājas Universitātes” un Gatis Jagmins no “Ģeodēzists” komandas.

Līdz ar to 2017.gada pilsētas basketbola čempionāts ir noslēdzies un pēc tā noskaidrojās, ka 1.divīzijas saimi nākošajā gadā papildinās “LPPP 2” basketbolisti, taču spēcīgāko divīzija būs jāatstāj “Lesjofors” komandai, kura 1.divīziju noslēdza pēdējā 5.vietā. Protams, izmaiņas čempionāta norisē vēl var notikt līdz nākošā gada sākumam, līdz ar to spriest par nākošā gada komandu izvietojumu divīzijās būtu stipri pāragri.

Organizatori ir cerības pilni, ka komandu skaits nākošajos gados tikai un vienīgi pieaugs un čempionāts būs tik pat interesants kā šogad. Liels paldies Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldei, bez kura atbalsta šis čempionāts noteikti nebūtu tik notikumiem bagāts, turklāt jau kārtējo gadu pēc kārtas fināla spēles video translācijā tiek nodrošinātas sportacentrs.com TV kanālā.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (2.divīzijas spēle par 3. vietu):
TK “Oga” - “Pāvilostas novads” 65:62 (16:18, 12:9, 19:18, 18:17)

TK “Oga”: Dzērve 17, Reinis Miķelsons 14, Krūmiņš 11, Biters 11, Artis Galdiks 4, Ģirts Kristvalds 4, Jānis Miķelsons 2, Simsons 2, Kaspars Kristvalds, Osis, Kampars, Nauris Galdiks
“Pāvilostas novads”: Kviesis 29, Reteris 12, Jegoruškins 6, Trofimovs 5, Pirtnieks 5, Jakubauskis 3, Freimanis 2, Sils.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (2.divīzijas fināla spēle par 1. vietu):
“LSSS” – “LPPP 2” 73:77 (16:19, 26:10, 12:20, 19:28)

“LSSS”: Mickāns 21, Lazdenieks 14, Šulcs 13, Splīte 13, Spinga 9, Sveilis 3, Silakalns
“LPPP 2”: Auznieks 19, Zvirbulis 17, Kaspars 16, Kalendra 11, Simaitis 6, Veilands 4, Olbačevskis 4, Ellers, Vahņenko, Tauriņš.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (1.divīzijas spēle par 3. vietu):
“Ģeodēzists” – “Liepājas Universitāte” 72:77 (15:16, 27:19, 23:20, 7:22)

“Ģeodēzists”: Jančauskis 19, Jānis Ķudis 9, Striks 8, Jagmins 8, Celms 8, Kripševics 7, Arturs Ķudis 6, Freimanis 4, Viesturs Ķudis 3, Veibelis, Dejus
“Liepājas Universitāte”: Dāvis Silenieks 28, Rolands Silnieks 11, Iesalnieks 10, Kazāks 7, Plūme 7, Bumbulis 5, Rodovičs 5, Miglinieks 2, Edijs Silnieks 2, Ceplenieks.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (1.divīzijas fināla spēle par 1. vietu):
“Oskara Transports” – “LPPP/Nīca” 73:67 (20:14, 19:27, 12:10, 22:16)

“Oskara Transports”: Zariņš 23, Lagzdiņš 21, Sviklis 14, Raivis Kabiņeckis 6, Kristaps Kabiņeckis 5, Osis 2, Lūsis 2, Tiškus
“LPPP/Nīca”: Pusaudzis 17, Leiteris 16, Kravčenko 14, Ansons 10, Fricbergs 8, Bružs 2, Korps, Štībelis.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāta galējais vietu sadalījums (2.divīzija):
1.vieta “LPPP 2”
2.vieta “LSSS”
3.vieta TK “Oga”
4.vieta “Pāvilostas novads”
5.vieta “LSSS 2”

Liepājas pilsētas basketbola čempionāta galējais vietu sadalījums (1.divīzija):
1.vieta “Oskara Transports”
2.vieta “LPPP/Nīca”
3.vieta “Liepājas Universitāte”
4.vieta “Ģeodēzists”
5.vieta “Lesjofors”

„Simboliskais piecinieks” jeb pieci labākie čempionāta 2.divīzijas spēlētāji:
Edgars Kaspars (“LPPP 2”)
Markuss Gūža („LSSS”)
Kaspars Kviesis („Pāvilostas novads”)
Kārlis Mickāns („LSSS”)
Kristiāns Rāts („LSSS 2”)

„Simboliskais piecinieks” jeb pieci labākie čempionāta 1.divīzijas spēlētāji:
Niks Lagzdiņš (“Oskara Transports”)
Gatis Jagmins („Ģeodēzists”)
Dāvis Silenieks („Liepājas Universitāte”)
Klāvs Ansons („LPPP/Nīca”)
Mārtiņš Kravčenko („LPPP/Nīca”).
 

Mārtiņš Kozlovskis
LOC Sporta projektu vadītājs

Atpakaļ