Olimpiskais Centrs

BASEINS&SPA

LEDUS HALLE

MANĒŽA

STADIONI

ATPŪTAS BĀZE

Tenisa halle

Rekordliels dalībnieku skaits 'Liepājas Spēks 2017' sacensībās

Rekordliels dalībnieku skaits 'Liepājas Spēks 2017' sacensībās

Sestdien, 8. aprīlī, Liepājas Olimpiskajā centrā ar kuplu ielu vingrotāju un treniņu sistēmas “CrossFit” atlētu skaitu noslēdzās ceturtās spēka, izturības un ātruma sacensības „Liepājas spēks 2017”, kurās kopumā piedalījās 86 CrossFit atlēti un vairāk kā 60 ielu vingrotāji no visas Latvijas gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē.

Ceturtās spēka, izturības un ātruma sacensības „Liepājas spēks 2017” bija aizraujošs pasākums ne tikai sportistiem, bet arī līdzjutējiem, jo šogad organizatori papildināja pieejamās disciplīnas ne tikai ar treniņu sistēmas “CrossFit” elementiem, bet arī ielu vingrošanas disciplīnu, kas jau savā pirmajā sezonā pulcēja sportistus ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas un pat Izraēlas.

Skatītājiem interesantās “Crossfit” cīņas norisinājās vīriešu, sieviešu un komandu vērtējumā. Savukārt ielu vingrotāji savas spējas skatītāju ovāciju pavadījumā demonstrēja “Burpee”, “Pull-up trepe”, “Hand Stand”, “Push-up king”, “Freestyle”, “Plank”, “Muscle up” disciplīnās.

CrossFit sacensību ietvaros par visspēcīgāko un izturīgāko sporta klasē vīriešiem kļuva Rīgas pārstāvis Kristaps Cīrulis, kurš aiz sevis 2. un 3.vietā atstāja, attiecīgi, Egilu Šteinertu un Andri Freimani no Liepājas. Kā atzina “CrossFit Jugla” dalībnieks Kristaps Cīrulis, kurš uz “Liepājas Spēku” devās ar vēlmi uzvarēt, tad visu beidzot viņam izdevās paveikt to, ko visu laiku centās kopš uzsāka nodarboties ar crossfit – mūžīgi nepalikt otrajam. Pagājušajā gadā otrais paliku Grobiņas “Vikingu kausā”, tad “TRU-FIT Summer Games”, kā arī paliku nedaudz aiz svītras “Battle of Riga” kvalifikācijā, no kurām pāris puiši startēja arī šodien šeit. Jau no rīta zināju, ka būs grūti, bet vēlējos pierādīt, ka es varu uzvarēt. Un man izdevās,” par uzvaru spriež sportists.

Savukārt sporta klasē sievietēm uzvaras laurus jau otro gadu pēc kārtas plūca Rīgas pārstāve Kristīne Kuzņecova, kura tikai par nieka vienas kalorijas tiesu apsteidza savu pēdējo divu gadu tuvāko konkurenti Aneti Levicu. Godpilno 3. pozīciju izcīnīja Marta Jansone, kura līdzīgi kā Kristīne, tikai par nieka vienas kalorijas tiesu bija pārāka pār 4.vietas īpašnieci Elīnu Zīverti no sporta kluba „CF Liepāja”.

Ar pozitīvajām emocijām padalījās divkārtējā „Liepājas Spēks” sacensību uzvarētāja Kristīne Kuzņecova: “Emocijas ir fantastiskas, nelikās viegli. Braucu uz sacensībām ar apziņu, ka viss sākas no nulles, neskatoties uz to, ka uzvarēju pagājušajā gadā. Galīgi nebija deguns augšā, braucu uz šejieni kā uz savām pirmajām sacensībām,“ viņa smaidot sacīja. Kristīne atzīst, ka “Liepājas spēka” līmenis ir audzis – tās kļuvušas profesionālākas un cīņa ar konkurentiem sīvāka: “Tikko uzzināju, ka uzvara “maksā” vienu kaloriju. Cepuri nost otrajai un trešajai vietai, un visām pārējām meitenēm!”

Komandu konkurencē uzvarētāju gods tika komandai ar nosaukumu „Nejūt”, kuras sastāvā startēja vairāki Latvijas elites grupas atlēti (Sallija Džordana, Manuel Džordan, Uldis Upenieks un Ēriks Selickis). Augsto 2. vietu izcīnīja „Sport Factory” atlēti (Madars Frīdmanis, Rolands Kravcovs, Jānis Jurgelēvičs un Gundega Stepānova), bet 3. pozīcija „CrossFit Jugla Shredded” komandai, kuras sastāvā bija arī divi Liepājas pārstāvji (Reinis Garkalns, Edgars Reinholds, Renārs Ukstiņš un Terēze Peniķe).

Šogad arī paralēli “CrossFit” disciplīnām Liepājas Olimpiskā centra Arēnā cīnījās ielu vingrotāji, kuri ar “Liepājas Spēka” paplašināšanos, tika ņemti ”paspārnē”. Kā atzina Māris Šlēziņš, kas ir Pasaules Ielu vingrošanas federācijas dibinātājs un prezidents, tad “Liepājas Spēkā” redzētais dod prieku un pārliecību, ka šis ir tāds pirmais lielais un ne pēdējais pasākums, jo Liepājā ir lieliski treneri, kas nodrošina aktīvu ielu vingrotāju kustību: “Šogad organizēšu Latvijas čempionātu un Pasaules kausa posmu, kā arī Spēka dienu. Ļoti liels prieks, ka mūsu organizācija izaudzējusi tādus cilvēkus reģionos, kā Gvido Šalms, kas ar savu enerģiju ir pilnībā spējīgs pulcēt ap sevi jauniešus un noorganizēt foršus pasākumus. Var redzēt arī, ka puikām patīk. Novēlu Liepājā šiem aktīvistiem augt, kā arī augt šim pasākumam. Man vispār ir liels prieks, ka Liepājas pilsēta atbalsta ielu vingrotājus un dod viņiem šādu iespēju organizēties. Lai viss izdodas!”

“Liepājas Spēks 2017” ātrākie dalībnieki saņēma balvas no Reebok, kas ir viens no vadošajiem fitnesa, crossfit inventāra un ekipējuma ražotājiem pasaulē. Savukārt G Fitness kā tiešie pārstāvji pasaulē zināmākajiem fitnesa inventāra ražotājiem, pasniedza balvas no sava preču sortimenta. Sacensības “Liepājas spēks” tika organizēts sadarbojoties sporta klubam „CF Liepāja” ar Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldi un Liepājas ielu vingrotājiem.

“Liepājas Spēks 2017” godalgoto vietu ieguvēji:
Sporta klase sievietēm

1. Kristīne Kuzņecova (4 punkti)
2. Anete Levica (5 punkti)
3. Marta Jansona (13 punkti)

Sporta klase vīriešiem
1. Kristaps Cīrulis (5 punkti)
2. Egils Šteinerts (11 punkti)
3. Andris Freimanis (14 punkti)

Komandu konkurence
1. Nejūt (6 punkti)
2. Sport Factory (7 punkti)
3. CrossFit Jugla Shredded (8 punkti).

Mārtiņš Kozlovskis
LOC Sporta projektu vadītājs
 

Atpakaļ