Olimpiskais Centrs

BASEINS&SPA

LEDUS HALLE

STADIONI

ATPŪTAS BĀZE

MANĒŽA

LOC Manēža

Liepājas Olimpiskā centra infrastruktūras tālākās attīstības ietvaros, 2017. gadā uzsākta vieglatlētikas manēžas būvniecība, kura izvietota pie Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas. Manēžas projekts izstrādāts pēc Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas noteiktajiem standartiem ar atbilstošu slēgto vieglatlētikas manēžu, kā arī pielāgotām telpām sportistu internātam. Izveidojot manēžu, augstas klases sportistiem tiks uzlabotas iespējas kvalitatīvi sagatavoties startiem Eiropas un pasaules čempionātos, Olimpiskajās spēlēs un citās starptautiskajās sporta sacensībās, tādējādi veicinot viena no valsts sporta politikas prioritārajiem virzieniem- augstu sniegumu sportā. Manēža paredzēta izglītības iestāžu audzēkņu un sporta klubos iesaistīto personu treniņprocesa norises apstākļu uzlabošanai, kā arī, tā paplašinās iespējas rīkot starptautiska līmeņa sporta sacensības Liepājā. 8910 m2 platībā plānots izvietot 200 m skrejceļu ar 4 celiņiem, 6x60 m sprinta taisni, sektorus ar nepieciešamo aprīkojumu augstlēkšanai, tāllēkšanai, trīssoļlēkšanai, kārtslēkšanai un lodes grūšanai. Liels ieguvums komandas sporta veidu pārstāvjiem būs iespēja spēlēt florbolu, basketbolu, iekštelpu futbolu un volejbolu. Plānotas pārvietojamas skatītāju tribīnes ar ne mazāk kā 500 sēdvietām. Tāpat plānota klints kāpšanas siena, trenažieri un sektors vingrošanai uz līdztekām un cits inventārs. Papildus vieglatlētikas manēžai tiks būvēta arī četrstāvu ēka, kurā atradīsies ģērbtuves un apmeklētāju centrs, ēdnīca gan skolēniem, gan manēžas apmeklētājiem ar virtuvi un ēdamzāli, mācību klases, manēžas un Sporta spēļu skolas administrācijas kabineti, bibliotēka un sportistu internāts.
Galvenokārt, manēžas mērķis ir sniegt iespēju sportistiem trenēties neatkarīgi no laika apstākļiem, jo pašlaik Liepājā šādas vietas nav. Ēka ir iecerēta daudzfunkcionāla un laikā, kad  tur nenotiks vieglatlētikas sacensības un treniņi, to viegli varēs piemērot sporta spēlēm. Sporta komplekss veicinās iespējas ikvienam nodarboties ar sportu un iesaistīties veselīga un aktīva dzīvesveida veicinošās aktivitātēs, veicinot valsts sporta politikas mērķa attīstību- veidot veselas, fiziski un garīgi attīstītas personas sasniegšanu.

Informācija

 

Adrese: Rīgas iela 50,

Liepāja
 

Manēžas platība: 8910 m2

Sēdvietu skaits: 500

 

Aprīkojums: 

- 200 m skrejceļš pa apli ar 4 celiņiem;

- iesildīšanās laukums 6x60m vai apkārt skrejceļam;

- vieta trenažieriem un aprīkojumam;

- 60 m sprinta taisne ar 4 celiņiem;

- sektori ar pamataprīkojumu augstlēkšanai, tāllēkšanai, lodes grūšanai, diska mešanas un lodes grūšanas treniņu sektori;
- klints kāpšanas siena, trenažieri un sektors vingrošanai uz līdztekām;

- basketbola, florbola, futzāla un volejbola sporta spēļu laukumi;