Olimpiskais Centrs

BASEINS&SPA

LEDUS HALLE

STADIONI

ATPŪTAS BĀZE

MANĒŽA

LIEPĀJAS KOMPLEKSĀ SPORTA SKOLA

Liepājas kompleksā sporta skola īsteno šādas profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas: Džudo, sambo, grieķu- romiešu cīņa, brīvā cīņa, bokss, peldēšana, šahs, galda teniss, sporta vingrošana, mākslas vingrošana.

Liepājas kompleksās sporta skolas pirmsākumi rodami 1946.gadā, un tai bijuši dažādi nosaukumi: 1.Bērnu - jaunatnes fiziskās sagatavotības klubs, Bērnu-jaunatnes sporta skola. Par direktoriem strādājuši Edgars Ernestsons un Genādijs Barkanovs. Sporta skolas pastāvēšanas gados tajā bijuši pārstāvēti dažādi sporta veidi - volejbols, sporta un mākslas vingrošana, klasiskā cīņa, teniss, basketbols, riteņbraukšana, futbols, galda teniss, šahs, airēšanas slaloms, burāšana, smaiļošana un kanoe, atlētiskā vingrošana.

1967.gadā no Vingrošanas nodaļas tika izveidota Liepājas Vingrošanas sporta skola. 1973.gadā uz basketbola nodaļas bāzes tika izveidota Liepājas Basketbola sporta skola, kā arī tika atvērta futbola nodaļa, kas 1988.gadā pārtapa par Liepājas Bērnu - jaunatnes futbola sporta skolu, bet vēlāk par sporta skolu "Daugava". 1990.gadā no Liepājas Kompleksās sporta skolas tika atdalīta tenisa nodaļa un izveidota Bērnu - jaunatnes tenisa sporta skola.

1993. un 1995.gadā notika Liepājas sporta skolu reorganizācija, kā rezultātā Kompleksajai sporta skolai pievienoja Fiziskās kultūras un sporta komitejas Ūdens sporta veidu skolu, kā arī bijušās "Liepājas Metalurga" sporta skolas džudo un sambo nodaļu, galda tenisa nodaļu un boksa nodaļu. 2011.gadā notika Liepājas Vingrošanas sporta skolas reorganizācija un sporta un mākslas vingrošanu realizācija tikai nodota Kompleksajai sporta skolai.

Pašlaik Liepājas kompleksā sporta skola ir lielākā no 3 pilsētas profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēm ar savu stabilu vietu Liepājas sporta infrastruktūrā, ilggadīgām tradīcijām un kvalitatīvām iestrādēm sporta pedagoģijā. Skolas pastāvēšanas laikā sagatavoti apmēram 70 Sporta meistari dažādos sporta veidos, vairāk nekā 400 meistaru - kandidātu.

Liepājas kompleksās sporta skolas izglītojamie ir daudzkārtēji Latvijas čempioni un godalgoto vietu ieguvēji savās vecuma grupās, Eiropas un Pasaules čempionātu dalībnieki, Latvijas, Eiropas un Pasaules Jaunatnes Olimpiāžu dalībnieki peldēšanā, džudo, grieķu - romiešu cīņā, galda tenisā, boksā, sambo, smaiļošanā un kanoe, šahā. Sporta skolas bijušais audzēknis Romāns Miloslavskis ir Starptautiskās klases sporta meistars peldēšanā, 2004. un 2008.gadā piedalījies Olimpiskajās spēlēs, kur 200m br/st distancē izcīnījis 23.vietu Atēnās un 25.vietu Pekinā.

Informācija


Adrese: Brīvības iela 39, Liepāja
Tālrunis/fakss: 634 23226
E-pasts: liepaja-kss@apollo.lv

Direktors
Naums Vorobeičiks
634 25620

Direktora vietniece izglītības jomā
Baiba Gudriķe    
634 25629

Direktora vietniece izglītības jomā
Ina Gužaite   
634 23342

Izglītības metodiķes
Karina Šarkova    
634 23226www.liepajassports.lv/kompleksa-sporta-skola/