Olimpiskais Centrs

BASEINS&SPA

LEDUS HALLE

MANĒŽA

STADIONI

ATPŪTAS BĀZE

Tenisa halle

 
LIEPĀJAS OLIMPISKĀ CENTRA VĒSTURE

2007. gada 17. marts ir zīmīgs datums tiem liepājniekiem un pilsētas viesiem, kuri ir iecienījuši sporta un kultūras pasākumus, jo tieši tad, klātesot Liepājas pilsētas Domes vadībai, Latvijas Republikas Saeimas deputātiem, Latvijas valdības ministriem, Latvijas Olimpiskās komitejas vadībai, kā arī būvniekiem un sportistiem, tika ierakta kapsula topošās ēkas pamatos. 2008. gada 2. augustā tika atklāts Liepājas Olimpiskais centrs- jauna, ambicioza un mūsdienīga celtne, kura jau gadiem apvieno gan sporta, gan kultūras cienītājus.

Liepājas Olimpiskais centrs 18 000 kvadrātmetru platībā apvieno sevī visdažādāko funkciju telpas. Galvenās ēkas piecos stāvos atrodas piemērotas sporta zāles basketbolam, volejbolam, florbolam, galda tenisam, boksam, džudo, grieķu-romiešu un brīvajām cīņām. Liepājas Olimpiskais centrs nodrošina ne tikai telpas sporta pasākumiem. Galvenajā ēkā atrodas arī lielā koncertu un konferenču zāle (Rožu zāle), deju un banketu zāle (Tango zāle), semināru un konferenču zāles (Saules un Liepu zāles), un Lielā sporta arēna, kura paredzēta basketbolam, florbolam un, nereti liela mēroga koncertiem. Liepājas Olimpiskais centrs ir viens no modernākajiem un daudzfunkcionālākajiem sporta un kultūras kompleksiem Latvijā, Baltijā un iespējams Eiropā, kurš piedāvā atpūtas iespējas dažādām gaumēm.

Lai izvairītos no ikdienas rutīnas, atpūstos un, pat ziemā baudītu vasaras tveici un veldzējošu peldi, 2011. gadā, piebūvē blakus Liepājas Olimpiskajam centram, tika uzbūvēts Baseins&SPA. 3200 kvadrātmetru lielā ēka ir lielākais un modernākais baseinu un SPA centrs Kurzemē ar relaksācijas zonu, ūdens masāžām, burbuļu vannām, trīs veida pirtīm, ūdens atrakciju zonu bērniem un diviem baseiniem. Baseins&SPA kompleksā apmeklētājiem pieejami divi baseini- mazais baseins, kurš pamatā ir paredzēts peldēt apmācības nodarbībām un ir aprīkots ar divām pretstraumes iekārtām, un lielais baseins, kurš tiek piedāvāts akvaaerobikas nodarbībām vai vienkārši sportiskai peldēšanai. Baseins&SPA komplekss piemērots dažāda vecuma apmeklētājiem un katrs atradīs tīkamāko vietu sev.

2013. gada decembrī Liepājas Olimpiskā centra kompleksam pievienojās arī pieci sporta stadioni- stadions “Daugava”, stadions “Olimpija”, “Daugavas rezerves stadions”, “Velnciema stadions” un “Raiņa parka stadions”. Stadions “Daugava” atbilst starptautiskiem futbola spēles normatīviem, tieši tādēļ šis stadions visbiežāk pulcē futbola fanus. Stadions “Daugava” saviem apmeklētājiem piedāvā ne tikai vērot sporta spēles no tribīnēm. Apmeklētājiem pieejams gan futbola laukums, gan vieglatlētikas sektors. Šeit ir arī iespēja izmēģināt savu meistarību vienīgajā “Mini Pich” laukumā Liepājā. Ne mazāk zināms īstiem futbola faniem ir stadions “Olimpija”, kurš ir viens no pieciem Liepājas Olimpiskā centa kompleksa jaunpienācējiem. Arī “Daugavas rezerves stadionā”, “Velnciema” un “Raiņa parka” stadionos notiek jauno futbola censoņu apmācība, lai ar laiku futbols nezustu no liepājnieku sirdīm.

Lai veicinātu aktīvu dzīvesveidu jaunāko liepājnieku vidū, Liepājas Olimpiskais centrs 2014. gada jūlijā savā pārziņā pārņēma atpūtas kompleksu “Draudzība”, kas atrodas Nīcas pagasta Bernātos. Šis 2,86 ha lielais komplekss ietver astoņas ēkas, kuras tiek izmantotas bērnu un jauniešu sporta, atpūtas un izglītojoša rakstura pasākumu organizēšanai. Arī turpmāk Liepājas Olimpiskais centrs atpūtas kompleksā “Draudzība” plāno dalībniekiem nodrošināt vasaras nometnes, seminārus un kursus, dodot iespēju jauniešiem atrauties no pilsētas kņadas.

2014. gada novembrī Liepājas Olimpiskais centrs iegādājās ledus halli. LOC Ledus halle ir, ne tikai liepājnieku un pilsētas viesu iecienīta slidošanas vieta, bet arī HK “Liepāja” un Liepājas sporta spēļu skolas hokeju komandu mājvieta. Izmantojot speciālo grīdas segumu, ledus hallē iespējams rīkot koncertus, izstādes, kā arī cita veida kultūras pasākumus. 5000 kvadrātmetru lielajā kompleksā izvietota gan ledus arēna ar skatītāju tribīnēm, modernas ģērbtuves, trenažieru zāle, sauna, konferenču telpa un kafejnīca.

Nākotnē plānots uzbūvēt Liepājas Olimpiskā centra manēžu, kura nodrošinātu treniņu iespējas vieglatlētiem un florbolistiem. Manēža Liepājā ir nepieciešama, jo šobrīd nav piemērotas vietas, kur sportistiem trenēties ziemas periodā. Lai tajā varētu notikt starptautiskas vieglatlētikas sacensības, ēku plānots būvēt atbilstoši Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas standartiem.

Jebkuras sabiedrības panākumu un izaugsmes pamatā ir smaidīgi, veseli un atpūtušies cilvēki, jo tas sekmē pozitīvu domāšanu, labklājību un darba produktivitāti. Liepājas Olimpiskais centrs jebkuram tā apmeklētājam sniedz šo iespēju – būt veselīgam, smaidīgam un produktīvam!