Olimpiskais Centrs

BASEINS&SPA

LEDUS HALLE

MANĒŽA

STADIONI

ATPŪTAS BĀZE

Tenisa halle

Ar vērienīgu koncertprogrammu 'DVĒSELES 6 STĪGAS' jubileju svinēs izcilais ģitārists Aivars Gudrais

Ar vērienīgu koncertprogrammu 'DVĒSELES 6 STĪGAS' jubileju svinēs izcilais ģitārists Aivars Gudrais

Savulaik jaudīgāko latviešu pop un rokmūzikas grupu ZODIAKS, SĪPOLI un TURAIDAS ROZE dalībnieki apvienojušies izcilu mūziķu komandā, lai vienā koncertā dažādās Latvijas vietās izdziedātu un izspēlētu savus labākos hītus, tādējādi sveicot šo grupu ģitāristu Aivaru Gudro 60. gadu jubilejā. 

LOC Olimpiskā centra Rožu zālē vērienīgais koncerts „Dvēseles 6 stīgas” izskanēs 12. maijā 19:00, vienkopus pulcējot draugus un domubiedrus - komponistus Mārtiņu Braunu un Jāni Lūsēnu, dziedātājus Zigfrīdu Muktupāvelu, Olgu Rajecku, Uģi Rozi, Zani Gudro un Ievu Sutugovu, mūziķus Raimondu Ozolu (vijole), Juri Kristonu (taustiņinstrumenti), Modri Laizānu (bass), Rūdolfu Dankfeldu (sitamie instrumenti), Andi Klučnieku (flauta, stabules) un par Latvijas “zelta ģitāristu” dēvēto AIVARU GUDRO, kurš maijā svin savu dzimšanas dienu.
 

Koncertā skanēs dziesmas un izcila instrumentālā mūzika no Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna 80. gadu un vēlākas daiļrades: „Lielais Alberts”, „Elpo”, „Nelaid, māte, bērnus mežā”, „Apvij rokas”, fināls no mūzikas kinofilmai „Pūt, vējiņi”, „Taisnība”, „Tēvu zeme”, Zirgs” un daudzas citas.
 

„Viņa ģitāras skanējums tāpat kā īpašas balss tembrs ir atpazīstams un kļuvis par sava veida zīmi,” saka komponists Jānis Lūsēns, kurš ar Aivaru Gudro ir pazīstams kopš studiju laikiem Konservatorijā. “Aivara izcilā ģitārspēle deva spožu un kaislīgu krāsu kopējā skanējumā gan grupās „Sīpoli” un „Turaidas Roze”, un izteikti tas dominē sadarbībā ar komponistu Imantu Kalniņu.”
 

„Aivaru Gudro ilgus gadus pazīstu kā savdabīgas un smalkas skaņas veidotāju, un tembrāli viņš ir ļoti interesants mūziķis,” atzīst komponists Mārtiņš Brauns. Savukārt mūzikas žurnālists Uldis Rudaks atceras, ka „astoņdesmitajos gados Latvijā Aivars Gudrais bija ģitārists “uz izķeršanu”. Aivars uz skatuves no instrumenta stīgām spēj izvilināt skaņas, kas rada plūstošu skaņu ainavu. Šo Gudrā spēju un īpašo vibrāciju pazina un savās kompozīcijās izmantoja labākie latviešu komponisti, kuri vadīja rokgrupas – Mārtiņš Brauns Sīpolos, Jānis Lūsēns Zodiakā, Imants Kalniņš Turaidas Rozē.”
 

Koncertā izskanēs vairākas instrumentālas kompozīcijas, ļaujot izbaudīt klausītājiem izcilo mūziķu - instrumentālistu muzicētprieku, visu laiku labākās dziesmas lielisku solistu sniegumā, piedaloties vairāku šo dziesmu komponistiem un kopumā tā būs dvēseliska un roķīga tikšanās klausītājiem ar sava laika un joprojām spožākajiem Latvijas mūziķiem.
 

Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.


 

Atpakaļ