Olimpiskais Centrs

BASEINS&SPA

LEDUS HALLE

MANĒŽA

STADIONI

ATPŪTAS BĀZE

Tenisa halle

'Olimpiskā diena 2017' šogad notiks 22.septembrī

'Olimpiskā diena 2017' šogad notiks 22.septembrī

“Olimpiskā diena” šogad notiks 22.septembrī 557 norises vietās visā Latvijā, kas kopā pulcēs jaunu dalībnieku skaita rekordu – 134 854 dalībnieku no 94 pašvaldībām.

Liepājā “Olimpiskā diena” jau trešo gadu tiks organizēta stadionā “Daugava”, kur arī pagājušajā gadā pulcējās Liepājas izglītības iestāžu 5. - 12. klašu audzēkņi, kā arī pilsētas labākie sportisti, vairāku sporta spēļu komandu treneri un spēlētāji.

“Olimpiskās dienas 2017” pasākuma norisē tiks realizētas jaunas idejas”, atklāj LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskas vicečempions Žoržs Tikmers. “Tuvojoties Latvijas 100 gadu jubilejai, vēlamies akcentēt mūsu skaisto dabu un tāpēc dalībniekus aicināsim doties svaigā gaisā un izmantot sportošanas iespējas brīvā dabā. “Olimpiskās dienas 2017” devīze būs “Sporto svaigā gaisā!”.”

Paredzams, ka pasākuma dalībnieku skaits arī šogad palielināsies. Atgādinām, ka “Olimpiskā diena 2016” vienkopus pulcēja un rīta vingrošanā piedalījās 123 353 dalībnieki 531 norises vietā visā Latvijā.

Vienlaicīgi visās “Olimpiskās dienas 2017” norises vietās valstī, pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi varēs piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos foto, zīmējumu un eseju konkursos.

“Olimpiskās dienas 2017” norises vietās programmā tiks popularizēti Olimpiskie sporta veidi, Olimpiskās idejas un vērtības. “Olimpiskās dienas 2017” dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2017.gada sertifikāti, bet viena labāka komanda pašvaldībā saņems LOK speciālbalvas.

Ar “Olimpiskās dienas 2017” sarīkošanas nolikumu var iepazīties LOK mājaslapā internetā www.olimpiade.lv, sadaļā “Olimpiskā diena”.

Zināšanai:
• “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.
• Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
• LOK “Olimpisko dienu” rīko apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un Godīgas spēles principiem sportā.
• Ar 2008.gadu “Olimpiskajā dienā” ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, SIA “LDz Cargo”, SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”.

Mārtiņš Kirma
Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes
ārējo sakaru speciālists 

 

Atpakaļ