Nakts peldējumā centīsies uzstādīt stafetes peldējuma rekordu

Nakts peldējumā centīsies uzstādīt stafetes peldējuma rekordu Sestdien, 28. septembrī, no pulksten 19.00 sāksies dalībnieku pulcēšanās pie LOC Baseins&SPA jautrai un izglītojošai ballītei peldbaseinā “Nakts peldējums”, kurās pilsētnieki un viesi varēs pievienoties simboliskai Liepājas peldēšanas komandai, lai vienotos kolektīvā stafetes peldējumā un sacenstos ar citām Latvijas pilsētām par visgarāk veikto stafetes peldējumu. Šis būs viens no trīs lielākajiem bezmaksas Eiropas Sporta nedēļai veltītajiem nakts pasākumiem Liepājā šoruden.

“Nakts peldējums” vairāku Latvijas pilsētu peldbaseinos pulcēs visa vecuma aktīva dzīvesveida piekritējus, kuri apguvuši peldēšanas pamatprasmes, lai vienotā peldējumā apliecinātu to, cik interesanta un patīkama ir peldēšana – gan kā veselīga dzīvesveida aktivitāte, gan kā izklaide bērniem un pieaugušajiem. “Nakts peldējuma” uzdevums – piesaistīt maksimāli daudz dalībnieku, kas, startējot vairākās pilsētu komandās, vakara garumā vienotos kolektīvā stafetes peldējumā, tādējādi sasniedzot savdabīgu rekordu – visgarāk veikto stafetes peldējumu.
Dalībnieki var izvēlēties pasākumā peldēt vienu vai vairākas 25, 50 vai 100 metru garas distances. Pasākuma nolikums un informācija par iepriekšēju pieteikšanos atrodama mājaslapā veloronis.lv. Nakts peldējumam līdz 27. septembra plkst.22.00 ir iespēja rezervēt individuālu peldēšanas starta laiku.
Nakts peldējuma dalībnieki pēc sava peldējuma varēs arī izmantot iespēju un atpūsties LOC Baseins&SPA atjaunotajā kompleksā ar 25% atlaidi.

Kā informē Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs, Nakts peldējums būs pārsteigumiem pilns. “Arī šogad centīsimies pārsteigt Nakts peldējuma apmeklētājus ar jaunām aktivitātēm un vēl pozitīvāku atmosfēru. Liepājā apmeklētāji varēs izbaudīt peldi dzirkstošas mūzikas un gaismas šovu pavadībā,” teic Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents.

Nakts peldējuma organizatori LOC Baseins&SPA peldbaseinā ir sarūpējuši arī sinhronās paraugdemonstrējumus, kuros Viktorijas Kneses skolas audzēknes ūdenī veidos kompozīcijas mūzikas pavadībā. 
Uz Nakts peldējumu aicina #BeActive un Nakts peldējuma vēstnese, kaitbordiste Aija Ambrasa, kura ar peldēšanu nodarbojusies 10 gadus. “Es nekad neesmu bijusi talantīgākā peldētāja, taču, trenējoties iemācījos, ka ar neatlaidīgu darbu, disciplīnu un uzcītību rezultātus var nemitīgi uzlabot.  Peldēšana veidojusi arī manu izturības bāzi, kas man palīdz gan kaitbordā, gan arī ikdienas dzīvē,” atklāj vēstnese. “Esi aktīvs, nāc un pievienojies man un daudziem citiem Nakts peldējumā īpašā atmosfērā!”

Pērn Nakts peldējumā piedalījās vairāk nekā 900 dalībnieki, kopā veicot 89,9 km garu peldējumu.

Uzziņai:
Septembra nogalē Eiropas Sporta nedēļas ietvaros norisināsies vēl divi bezmaksas pasākumi, kuri ir piemēroti jebkurai vecuma grupai. Organizatori dalībniekiem nodrošina iespēju startēt arī visos trīs pasākumos.
Piektdienas, 27.septembra, vakarpusē pie LOC Manēžas tiks dots starts Latvijas orientēšanās nakts sacensībām, kurās dalībnieki pārvietojoties kājām ar mobilo aplikāciju varēs vākt punktus un atzīmēties kontrolpunktos.

Sestdienas, 28. septembra, vakarpusē pie LOC baseins&SPA tiks dots starts vienlaicīgi diviem pasākumiem – nebijušām veloorientēšanās sacensībām Liepājā – “Nakts Velobumam” pilsētvidē, kurās dalībnieki ar mobilo aplikāciju varēs vākt punktus un atzīmēties kontrolpunktos, un Nakts peldējumam telpās, kas būs jautra un izglītojoša ballīte peldbaseinā.

Sestdienas pasākuma atklāšanā klātesošos priecēs īpaši šim notikumam sagatavoti urbānā sporta paraugdemonstrējumi no Liepājas ekstrēmā sporta biedrības "RAVE team", kā arī turpinājumā dalībniekiem būs iespēja apmeklēt Veselības izziņas telti, kurā ikvienam būs iespēja bez maksas veikt sirds veselības riska faktoru mērījumus.

Eiropas Sporta nedēļai veltītos nakts pasākumus Liepājā organizē veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju un Latvijas Peldēšanas federāciju ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Liepājas Olimpiskā centra un Liepājas pilsētas atbalstu. 
Plašāka informācija par pasākumiem mājaslapas veloronis.lv sadaļā “Sporta nedēļa”.

Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas 
kluba “VeloRonis” valdes priekšsēdētāja
Inga Krivcova
mob.: 26324104, e-pasts: veloronis@veloronis.lv
Vairāk rakstu