LIEPĀJAS OLIMPISKĀ CENTRA VĒSTURE

2007. gada 17. marts ir zīmīgs datums tiem liepājniekiem un pilsētas viesiem, kuri ir iecienījuši sporta un kultūras pasākumus, jo tieši tad, klātesot Liepājas pilsētas Domes vadībai, Latvijas Republikas Saeimas deputātiem, Latvijas valdības ministriem, Latvijas Olimpiskās komitejas vadībai, kā arī būvniekiem un sportistiem, tika ierakta kapsula topošās ēkas pamatos. 2008. gada 2. augustā tika atklāts Liepājas Olimpiskais centrs - jauna, ambicioza un mūsdienīga celtne, kura jau gadiem apvieno gan sporta, gan kultūras cienītājus.

Liepājas Olimpiskais centrs 18 000 kvadrātmetru platībā apvieno sevī visdažādāko funkciju telpas. Galvenās ēkas piecos stāvos atrodas piemērotas sporta zāles basketbolam, volejbolam, florbolam, galda tenisam, boksam, džudo, grieķu-romiešu un brīvajām cīņām. Liepājas Olimpiskais centrs nodrošina ne tikai telpas sporta pasākumiem. Galvenajā ēkā atrodas arī lielā koncertu un konferenču zāle (Rožu zāle), deju un banketu zāle (Tango zāle), semināru un konferenču zāles (Saules un Liepu zāles), un Lielā sporta arēna, kura paredzēta basketbolam, florbolam un, nereti liela mēroga koncertiem. Liepājas Olimpiskais centrs ir viens no modernākajiem un daudzfunkcionālākajiem sporta un kultūras kompleksiem Latvijā, Baltijā un iespējams Eiropā, kurš piedāvā atpūtas iespējas dažādām gaumēm.

Lai izvairītos no ikdienas rutīnas, atpūstos un, pat ziemā baudītu vasaras tveici un veldzējošu peldi, 2011. gadā, piebūvē blakus Liepājas Olimpiskajam centram, tika uzbūvēts Baseins&SPA. 3200 kvadrātmetru lielā ēka ir lielākais un modernākais baseinu un SPA centrs Kurzemē ar relaksācijas zonu, ūdens masāžām, burbuļu vannām, trīs veida pirtīm, ūdens atrakciju zonu bērniem un diviem baseiniem. Baseins&SPA kompleksā apmeklētājiem pieejami divi baseini- mazais baseins, kurš pamatā ir paredzēts peldēt apmācības nodarbībām un ir aprīkots ar divām pretstraumes iekārtām, un lielais baseins, kurš tiek piedāvāts akvaaerobikas nodarbībām vai vienkārši sportiskai peldēšanai. Baseins&SPA komplekss piemērots dažāda vecuma apmeklētājiem un katrs atradīs tīkamāko vietu sev.

2013. gada decembrī Liepājas Olimpiskā centra kompleksam pievienojās arī pieci sporta stadioni - stadions “Daugava”, stadions “Olimpija”, “Daugavas rezerves stadions”, “Velnciema stadions” un “Raiņa parka stadions”. Stadions “Daugava” atbilst starptautiskiem futbola spēles normatīviem, tieši tādēļ šis stadions visbiežāk pulcē futbola fanus. Stadions “Daugava” saviem apmeklētājiem piedāvā ne tikai vērot sporta spēles no tribīnēm. Apmeklētājiem pieejams gan futbola laukums, gan vieglatlētikas sektors. Šeit ir arī iespēja izmēģināt savu meistarību vienīgajā “Mini Pich” laukumā Liepājā. Ne mazāk zināms īstiem futbola faniem ir stadions “Olimpija”, kurš ir viens no pieciem Liepājas Olimpiskā centra kompleksa jaunpienācējiem. Arī “Daugavas rezerves stadionā”, “Velnciema” un “Raiņa parka” stadionos notiek jauno futbola censoņu apmācība, lai ar laiku futbols nezustu no liepājnieku sirdīm.

Lai veicinātu aktīvu dzīvesveidu liepājnieku vidū, Liepājas Olimpiskais centrs 2014. gada jūlijā savā pārziņā pārņēma atpūtas kompleksu “Draudzība”, kas atrodas Nīcas pagasta Bernātos. Šis 2,86 ha lielais komplekss ietver astoņas ēkas, kuras tiek izmantotas bērnu un jauniešu sporta, atpūtas un izglītojoša rakstura pasākumu organizēšanai. Teritorijā izveidots multifunkcionāls sporta laukums, kuru iespējams pielāgot dažādām sporta spēlēm, piemēram, basketbolam, tenisam, futbolam, florbolam, rokas bumbai, kā arī tautas bumbai. Apmeklētājiem pieejami arī trīs sporta laukumi - pludmales volejbola, pludmales tenisa vai pludmales futbola laukumi, kurus ar savu inventāru var izmantot ikviens. Publiski pieejamas arī vingrošanas ierīces, labiekārtota teritorija un uzbūvēta koka laipa, kura nodrošina ērtāku piekļuvi pludmales zonai. Liepājas Olimpiskais centrs atpūtas kompleksā “Draudzība” plāno dalībniekiem nodrošināt vasaras nometnes, seminārus un kursus, dodot iespēju jauniešiem atrauties no pilsētas kņadas.

2014. gada novembrī Liepājas Olimpiskais centrs iegādājās ledus halli. LOC Ledus halle ir, ne tikai liepājnieku un pilsētas viesu iecienīta slidošanas vieta, bet arī HK “Liepāja” un Liepājas sporta spēļu skolas hokeju komandu mājvieta. Izmantojot speciālo grīdas segumu, ledus hallē iespējams rīkot koncertus, izstādes, kā arī cita veida kultūras pasākumus. 5000 kvadrātmetru lielajā kompleksā izvietota gan ledus arēna ar skatītāju tribīnēm, modernas ģērbtuves, trenažieru zāle, sauna, konferenču telpa un kafejnīca.

2018. gada 18. martā tika svinīgi atklāta LOC Manēža, kura, galvenokārt,  nodrošina treniņu iespējas vieglatlētiem un florbolistiem. LOC Manēža atbilst Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas noteiktajiem vieglatlētikas manēžu standartiem, un tā ir piemērota starptautisku vieglatlētikas sacensību rīkošanai. 8910 m2 platībā pieejams 200 m skrejceļš ar 4 celiņiem, 6x60 m sprinta taisne, sektori ar nepieciešamo aprīkojumu augstlēkšanai, tāllēkšanai, mešanas disciplīnām, lodes grūšanai, kārtslēkšanai, trenažieri un vingrošanas sektors, kā arī alpīnisma siena. Manēžā izvietots arī sporta spēļu laukums, kurā iespējams spēlēt florbolu, basketbolu, iekštelpu futbolu un volejbolu, kā arī piemērots laukums pludmales volejbolam un pludmales tenisam.  Apmeklētāju ērtībai pieejams informācijas centrs, ģērbtuves, sporta preču veikals, kafejnīca un hostelis.

2019. gada 13. aprīlī svinīgā un sportiskā atmosfērā tika atklāta jaunā LOC Tenisa halle, kura nodrošina treniņu iespējas tenisistiem visā gada garumā. 5988 m2 platībā pieejami 5 slēgti tenisa korti ar “hard” segumu un iesildīšanās zonu, Fitnesa zāle aprīkota ar jaunākas paaudzes trenažieriem un treniņu inventāru, Baltā zāle pielāgota TRX un brīvo kustību, grupu un individuāliem treniņam, izmantojama arī kā konferenču zāle un tenisa sacensību laikā kā spēlētāju atpūtas telpa, bet Sarkanā zāle paredzēta nelielu grupu treniņiem. 15300 m2 lauka teritorijā pie halles izvietoti 4 atklāta tipa tenisa korti ar “hard” segumu un iesildīšanās siena, kā arī 6 pludmales tenisa vai pludmales volejbola laukumi. LOC Tenisa halle paplašina iespējas rīkot starptautiska līmeņa sacensības Liepājā un vienlaikus turpināt treniņa nodarbības paralēli sacensību norisei. Apmeklētāju ērtībai pieejams informācijas centrs, ģērbtuves, sporta preču veikals un kafejnīca.

2019. gadā Liepājas Olimpiskā centra pārziņā nonāca “Daugavas sporta zāle” - viena no senākajām sporta zālēm pilsētā, kas līdz pat 1975.gadam bija galvenā treniņu un sacensību vieta ne tikai Liepājas komandām, bet arī Latvijas sieviešu un vīriešu basketbola izlasēm. Tā ir vieta, kur aizsākās daudzu Liepājas basketbola, boksa un šaha talantu uzvaras ceļi, vieta, kas daudziem sporta līdzjutējiem bija kā otrās mājas. Galvenokārt “Daugavas sporta zāli” treniņnodarbībām izmanto Liepājas Sporta spēļu skolas basketbola un volejbola komandas, vispārizglītojošo skolu audzēkņi un vairākas amatieru basketbola komandas. Sporta zālē pieejams basketbola laukums (24,80 x 14,00m), kuru iespējams pielāgot volejbolam, tenisam vai badmintonam. Tāpat, apmeklētāju ērtībai, pieejamas 4 nelielas ģērbtuves un sauna.

2022. gada rudenī svinīgi tika atklāta jaunā LOC Futbola halle. Futbola halles galvenā funkcija ir nodrošināt pilnvērtīgus futbola treniņus un sacensību rīkošanu visa gada garumā, neatkarīgi no laikapstākļiem un gadalaika. Jauno futbola halli veido piepūšama sporta halle, kuras kupols augstākajā punktā sasniedz 21,3 m. 8300 m2 platībā pieejamas futbola laukums (102 m x 66 m) ar mākslīgo segumu. Apmeklētāju ērtībai pieejams informācijas centrs un labiekārtotas ģērbtuves.


LOC identitāte

LOC logotips ir grafiska atpazīstamības zīme visai organizācijas infrastruktūrai.
Logotips ir kā paraksts kopējai zīmolai vizuālajai valodai.

https://loc.identity.lv/