Pusotrs tūkstotis bērnu vingro Olimpiskajā dienā

Pusotrs tūkstotis bērnu vingro Olimpiskajā dienā Piektdien, 20. septembrī, visā Latvijā norisinājās sporta pasākums skolēniem “Olimpiskā diena 2019”, kurā dalībnieki, vienlaicīgi ar citām norises vietām Latvijā, aizvadīja Olimpisko rīta vingrošanu. Tās mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Liepājas Olimpiskajā centrā (LOC) pusotrs tūkstotis bērnu un jauniešu  gan iesildījās, gan vingroja, lai pēc tam saņemtu autogrāfus no Liepājas komandu sportistiem, kā arī dotos startēt dažādās sportiskās un radošās aktivitātēs.

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazinās arī ar dažādiem Olimpiskajiem sporta veidiem un to spēles noteikumiem, piedalījās stafetēs un citās sporta sacensībās, lai plašāk popularizētu Olimpiskās idejas. 

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere uzsver, ka Olimpiskā diena ir nozīmīga jaunā mācību gada tradīcija: “Dalība Olimpiskajā dienā ir ļoti atbalstāms un vajadzīgs pasākums, kā daļa no skolas dzīves un mācību procesa. Zinām, ka sportojot attīstītam savu personību, iegūstam augstāku pašapziņu, cīņas sparu, drosmi,  garīgu izturību. Sportojot mēs attīstām mērķtiecību, disciplinētību un atbildības izjūtu, jo mans individuālais sniegums var ietekmēt arī visu komandas darbu un rezultātu. Sportot nozīmē sevi norūdīt - būt gatavam arī zaudēt, neatsakoties no vēlmes gūt jaunus panākumus! Novēlu visiem “olimpiešiem” gūt gandarījumu un izbaudīt kopā sportošanas prieku!”

Ar Olimpisko dienu arī šogad sāksies “Eiropas Sporta nedēļas” pasākumu programma. Eiropas Sporta nedēļa norisināsies no 23. līdz 30. septembrim, un tās mērķis ir veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā; tajā iesaistīties tiks aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs. 

Liepājā Eiropas Sporta nedēļas ietvaros norisināsies trīs lieli pasākumi – 27. septembrī pie LOC Manēžas tiks dots starts Latvijas orientēšanās nakts sacensībām, kurās dalībnieki, pārvietojoties kājām, ar mobilās aplikācijas palīdzību varēs atzīmēties kontrolpunktos un krāt punktus, bet 28. septembrī pie LOC baseins&SPA tiks dots starts vienlaicīgi diviem pasākumiem – nebijušām veloorientēšanās sacensībām Liepājā – “Nakts Velobumam” pilsētvidē, un Nakts peldējumam telpās, kas būs jautra un izglītojoša ballīte peldbaseinā. Eiropas Sporta nedēļai veltītos nakts pasākumus Liepājā organizē veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju un Latvijas Peldēšanas federāciju ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Liepājas Olimpiskā centra un Liepājas pilsētas atbalstu.

Uzziņai: 
Olimpiskās dienas norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atbalsta kopš 1987. gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aicinājumam pievienojās 1992. gadā.
Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadu organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
LOK Olimpisko dienu rīko, apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā. 
Ar 2008. gadu Olimpiskajā dienā ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes
“Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvaldes”
sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājs 
Mārtiņš Kirma
Mob.: 26549567
E-pasts: martins.kirma@liepaja.lv
Vairāk rakstu