Vēsture

Atpūtas komplekss “Draudzība” Liepājas pilsētas pašvaldības (apsaimnieko SIA “OC Liepāja”) pārziņā nonāca 2014.gadā, bet tā vēsture atrodama jau kopš 70.gadiem. Laika posmā no 1971.gada līdz 1990.gadam Bernātos atradās viena no populārākajām pionieru nometnēm “Draudzība”, kur vasaras mēnešus aizvadīja ne viens vien liepājnieks. Šobrīd Bernātu dabas parks ir iecienīta, tuvāku un tālāku, tūristu un vietējo iedzīvotāju atpūtas vieta, jo šeit iespējams izbaudīt nesteidzīgu atpūtu gan meža ielokā, gan pie jūras, kā arī ieturēt maltīti kafejnīcā “Dzintariņš”

Jau kopš seniem laikiem, Bernāti bija viena no vietām, kur tika plānots attīstīt kurortoloģiju. 1923.gada 5.maijā Kūrmājas zālē (Liepājā) tika sasaukta pirmā iniciatoru grupa, lai spriestu par Liepājas jūrmalas kūrorta izveidi un viesnīcas celtniecību Bernātos.

1924.gadā prezidents Jānis Čakste viesojoties Liepājas pusē, iezīmēja kūrorta izveides vietu Bernātos, uzstādot piemiņas zīmi. 

1926.gadā tika pabeigts darbs pie Bernātu apbūves plāna un uzsākās lepno savrupmāju būvniecība Bernātos. Kā viena no pirmajām vasarnīcām, kas tika uzbūvēta bija J. Zelmaņa villa “Alma”. 1930.gadā to iesvētīja mācītājs Sanders. (attēlā)

Neskatoties uz būvniecības turpināšanos, apstiprinātais Bernātu kūrorta apbūves projekts netika realizēts.Plānotais kūrorta projekts gan tiem laikiem, gan arī mūsdienām uzskatāms par grandiozu, ambīcijām bagātu, jo projekta ietvaros bija plānots izbūvēt tramvaja līniju no Liepājas līdz Bernātiem.

ATPŪTAS BĀZES DARBA LAIKS

  • Aktīvā sezona (Maijs - Septembris) Aktīvā sezona (Maijs - Septembris) 09.00 - 22.00
  • Klusā sezona (Oktobris - Aprīlis) Klusā sezona (Oktobris - Aprīlis) 09.00 - 17.00

KONTAKTI

  • Adrese AK “Draudzība”, Bernāti, Nīcas novads, LV-3473
  • Tālrunis (+371) 20204776
  • E-pasts draudziba@loc.lv