Sporta ārsts

Sporta ārsta konsultācija – ārsts veic ar fizisko aktivitāti un sportu saistīto slimību, traumu un fiziskās pārslodzes profilaksi, diagnostiku, ārstēšanu un rehabilitāciju. Ārsts sniedz konsultācijas par akūtu un pārslodzes traumu rehabilitāciju un ārstēšanu, traumu riska samazināšanu, uzturu un sporta uzturu, fizisko aktivitāšu iespējamību slimību gadījumos, fizisko slodžu plānošanu, kā arī veic fizisko darbspēju testēšanu un padziļinātu izmeklēšanu ar attēldiagnostikas metodēm (ultrasonogrāfiju).
Konsultējot palīdz uzlabot sportista vai fiziski aktīva cilvēka darbspējas, kopējo veselības stāvokli, palīdz novērst dažāda veida traumas un nodrošināt fiziskās aktivitātes visas dzīves garumā.
 
Tensomiogrāfijas tests (TMG) – izmanto, lai veiktu secinājumus par rehabilitācijas procesu, (progresa novērtēšanu), muskuļu atbilstību sportam (muskuļa ātruma īpašības), traumu risku (laterālās un funkcionālās simetrijas izvērtēšanu), kā arī treniņa procesa monitorēšanu (muskuļu noguruma izvērtēšanu). Procedūras laikā ar mēriekārtu, kura elektriski stimulē muskuli, iespējams noteikt dažādu muskuļu kontrakciju fiziskās īpašības.
 
Pamatvielmaiņas noteikšana – procedūras laikā tiek vērtēts organisma enerģijas daudzums miera stāvoklī, kurš nepieciešams visu dzīvības procesu uzturēšanai. Aktīviem cilvēkiem pamatvielmaiņa sastāda mazāku procentu no diennakts enerģijas patēriņa, kā mazkustīgiem. Ar procedūrā iegūtajiem rezultātiem iespējams pielāgot sportista ēdienkarti.
 
Triecienviļņu terapija – pielieto dažādu cīpslu un saišu pārslodzes traumu rehabilitācijai (tenisista elkonis, “Lēcēja” celis, plantārs fascīts, Ahilleja cīpsla, Gluteāla tendinopātija, dažādu cīpslu kalcifikāti, Osgood-Schalatter slimība un citi), kaulu pārslodzes traumu gadījumos (stresa reakcija, pseodoartroze, kavēti kaulu dzīšanas procesi un citi), muskuļu trigerpunktu un traumu gadījumā, kā arī pie citām gan akūtām, gan hroniskām saslimšanām. Procedūras laikā uz audiem iedarbojas skaņas vilnis dažādās intensitātēs un frekvencēs. Tas rodas aplikatorā un rada mehānisku iedarbību uz audiem, tādējādi palīdzot uzlabot un paātrinot audu dzīšanas laiku. Pirms procedūras ārsts nosaka diagnozi un terapijas atbilstību audu stāvoklim.
 
Darbspēju testi - veic izturības darbaspēju noteikšanai un sliekšņu noteikšanai.
 
Ķermeņa kompozīcijas analīze – tiek noteikts klienta ķermeņa masas un struktūras sadalījums. Procedūras laikā tiek mērīts svars, tauku daudzumu procentuāli un kilogramos, ķermeņa masas indekss, lielā un muskuļu masa, kopējais ķermeņa šķidruma daudzums un metabolais indekss. Iegūtie rezultāti izmantojami diagnostikai, bet galvenokārt, rehabilitācijas un fitnesa monitorēšanai, lai izvērtētu klienta panākumus un ārstēšanās efektivitāti.

KONTAKTI

  • Adrese Brīvības iela 55, Liepāja, LV-3401
  • Tālrunis (+371) 25779990
  • E-pasts maneza@loc.lv